Akademickie Centrum Medycyny Inwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku

Gdańsk, ul. SmoluchowskiegoUnikalna w skali kraju inwestycja w zakresie służby zdrowia. Obiekt oddany do użytkowania w 2013 roku posiada 5 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. W części podziemnej zlokalizowane są głównie pomieszczenia techniczne oraz garaż podziemny z 189 miejscami postojowymi.

Budynek podzielony został na 4 części funkcyjne. W części A zlokalizowano zespół wejścia głównego oraz przychodnię specjalistyczną. W części C zlokalizowano 14 oddziałów łóżkowych, centralną aptekę oraz prosektorium. W części B mieści się m.in. blok operacyjny z 15 salami operacyjnymi, centralna sterylizatornia oraz Kliniczny Oddział Ratunkowy. W części D umieszczono pomieszczenia dydaktyczno-naukowe, w tym audytorium dla 288 osób.

Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 45 tys. m2. Łączna ilość łóżek na oddziałach łóżkowych wynosi 293.

Centrum ma zostać połączone z istniejącymi obiektami szpitalnymi Akademii Medycznej nadziemnym łącznikiem o długości ok. 450 m.

Firma Record zaprojektowała dla obiektu:
- sieci i instalacje sanitarne m.in. instalacje wod-kan z pompowniami i stacją uzdatniania, instalacje wody technologicznej wraz ze stacjami przygotowania, instalacje c.o. i c.t. oraz wody lodowej wraz z węzłami centralnymi, instalacja kolektorów słonecznych o powierzchni absorpcyjnej przekraczającej 220 m2;
- sieci i instalacje gazów medycznych;
- sieci i instalacje elektryczne;
- sieci i instalacje teletechniczne m.in. SAP, DSO, systemy alarmowe, audiowizualne, telewizji dydaktycznej i kablowej, BMS, instalacje dla potrzeb medycznych;
- 3 instalacje poczty pneumatycznej do transportu próbek laboratoryjnych, tkanek oraz leków.

 

Inwestor – Gdański Uniwersytet Medyczny

Architekt – Arch-Deco Sp. z o.o. w Gdyni